WIMA FKP2C013301D00KSSD
Part No.:
FKP2C013301D00KSSD
Datasheet:
FKP2C013301D00KSSD.pdf
Description:
CAP FILM 3300PF 10% 63VDC RAD
Shipping
FKP2C013301D00KSSD Specifications
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
40V
Voltage Rating - DC:
63V
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)