WIMA FKP0D001500B00JSSD
Part No.:
FKP0D001500B00JSSD
Datasheet:
FKP0D001500B00JSSD.pdf
Description:
CAP FILM 150PF 5% 100VDC RAD
Shipping
FKP0D001500B00JSSD Specifications
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.181" L x 0.098" W (4.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing:
0.098" (2.50mm)