onsemi FCAS50SN60
Part No.:
FCAS50SN60
Manufacturer:
onsemi
Category:
Power Driver Modules
Package:
27-PowerDIP Module (1.205", 30.60mm)
Datasheet:
FCAS50SN60.pdf
Description:
IC POWER MODULE 600V 50A 27PIN
Shipping
FCAS50SN60 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
onsemi
Series:
SPM®
Package/Case:
Packaging:
Product Status:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
1 Phase
Current:
50 A
Voltage:
600 V