3G Shielding Specialties LP FB013-500-03-A
Part No.:
FB013-500-03-A
Manufacturer:
3G Shielding Specialties LP
Category:
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Package:
Datasheet:
FB013-500-03-A.pdf
Description:
RF EMI ABSORBING SHEET 12" X 12"
Shipping
FB013-500-03-A Specifications
Manufacturer:
3G Shielding Specialties LP
Series:
Packaging:
Sheet
Product Status:
Active
Type:
Absorbing Sheet
Shape:
Square
Length:
12.000" (304.80mm)
Width:
12.000" (304.80mm)
Thickness - Overall:
0.500" (12.70mm)
Operating Temperature:
-51°C ~ 121°C