KEMET F862FC105K310Z
Part No.:
F862FC105K310Z
Datasheet:
F862FC105K310Z.pdf
Shipping
F862FC105K310Z Specifications
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
310V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.787" (20.00mm)
Lead Spacing:
1.083" (27.50mm)