KEMET F862DP684M310Z
Part No.:
F862DP684M310Z
Datasheet:
F862DP684M310Z.pdf
Shipping
F862DP684M310Z Specifications
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
310V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
1.024" L x 0.433" W (26.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.787" (20.00mm)
Lead Spacing:
0.886" (22.50mm)