KEMET F612JF104J100A
Part No.:
F612JF104J100A
Datasheet:
F612JF104J100A.pdf
Shipping
F612JF104J100A Specifications
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Dielectric Material:
Polyester, Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)