Panasonic Electronic Components EVM-2TSX80B15
Part No.:
EVM-2TSX80B15
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
EVM-2TSX80B15.pdf
Description:
TRIMMER 100K OHM 0.15W SMD TOP
Shipping
EVM-2TSX80B15 Specifications
Manufacturer:
Series:
EVM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Resistance:
100 kOhms
Power (Watts):
0.15W
Tolerance:
±25%
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C