ATC-Diversified Electronics ETN-120A-FT75
Part No.:
ETN-120A-FT75
Manufacturer:
ATC-Diversified Electronics
Category:
Time Delay Relays
Package:
Datasheet:
ETN-120A-FT75.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 150MIN 1A 120V
Shipping
ETN-120A-FT75 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ATC-Diversified Electronics
Series:
ETN
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Mounting Type:
Chassis Mount
Relay Type:
Solid State Relay
Function:
Repeat Cycle
Circuit:
Delay Time:
45 Min ~ 150 Min
Contact Rating @ Voltage:
1A @ 120VAC
Voltage - Supply:
120VAC