Littelfuse Inc. ESDR120B3P
Part No.:
ESDR120B3P
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Time Delay Relays
Package:
Datasheet:
ESDR120B3P.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 10MIN CHAS MT
Shipping
ESDR120B3P Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Series:
ESDR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Chassis Mount
Relay Type:
Solid State Relay
Function:
Repeat Cycle
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
Delay Time:
0.1 Min ~ 10 Min
Contact Rating @ Voltage:
Voltage - Supply:
12VDC
Termination Style:
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)