Nichicon EECW7156HQA431
Part No.:
EECW7156HQA431
Datasheet:
EECW7156HQA431.pdf
Shipping
EECW7156HQA431 Specifications
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
-5%, +10%
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
2.283" L x 1.339" W (58.00mm x 34.00mm)
Height - Seated (Max):
1.988" (50.50mm)
Termination:
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)