Nichicon EECW7106HQA416
Part No.:
EECW7106HQA416
Datasheet:
EECW7106HQA416.pdf
Shipping
EECW7106HQA416 Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
-5%, +10%
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
2.283" L x 1.181" W (58.00mm x 30.00mm)
Height - Seated (Max):
1.791" (45.50mm)
Termination:
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)