Panasonic Electronic Components ECW-FE2W105JA
Part No.:
ECW-FE2W105JA
Datasheet:
ECW-FE2W105JA.pdf
Description:
CAP FILM 1UF 5% 450VDC RADIAL
Shipping
ECW-FE2W105JA Specifications
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
450V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)