Panasonic Electronic Components ECW-FD2W225K4
Part No.:
ECW-FD2W225K4
Datasheet:
ECW-FD2W225K4.pdf
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 450VDC RADIAL
Shipping
ECW-FD2W225K4 Specifications
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
450V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.689" L x 0.437" W (17.50mm x 11.10mm)
Height - Seated (Max):
0.760" (19.30mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)