Panasonic Electronic Components ECW-FD2W155J
Part No.:
ECW-FD2W155J
Datasheet:
ECW-FD2W155J.pdf
Description:
CAP FILM 1.5UF 5% 450VDC RADIAL
Shipping
ECW-FD2W155J Specifications
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
450V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.689" L x 0.366" W (17.50mm x 9.30mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)