Panasonic Electronic Components ECW-FD2W105J4
Part No.:
ECW-FD2W105J4
Datasheet:
ECW-FD2W105J4.pdf
Description:
CAP FILM 1UF 5% 450VDC RADIAL
Shipping
ECW-FD2W105J4 Specifications
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
450V
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.689" L x 0.307" W (17.50mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max):
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)