Panasonic Electronic Components ECW-F2474JAQ
Part No.:
ECW-F2474JAQ
Datasheet:
ECW-F2474JAQ.pdf
Description:
CAP FILM 0.47UF 5% 250VDC RADIAL
Shipping
ECW-F2474JAQ Specifications
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
125V
Voltage Rating - DC:
250V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.331" W (13.00mm x 8.40mm)
Height - Seated (Max):
0.752" (19.10mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)