ECS Inc. ECS-75SMF45A7.5B
Part No.:
ECS-75SMF45A7.5B
Manufacturer:
ECS Inc.
Category:
Monolithic Crystals
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ECS-75SMF45A7.5B.pdf
Description:
MONO XTAL 45MHZ 4P 4DB SMD
Shipping
ECS-75SMF45A7.5B Specifications
Manufacturer:
ECS Inc.
Series:
ECS-75SMF
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency - Center:
45 MHz
Impedance:
350 Ohms
Insertion Loss:
4dB
Bandwidth:
7.5 kHz
Ripple:
1dB
Number of Poles:
4
Operating Temperature:
-30°C ~ 80°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height (Max):
0.037" (0.95mm)