ECS Inc. ECS-21K-15B
Part No.:
ECS-21K-15B
Category:
Monolithic Crystals
Package:
UM-1
Datasheet:
ECS-21K-15B.pdf
Description:
MONO XTAL 21.4MHZ 4P 2PC 2DB TH
Shipping
ECS-21K-15B Specifications
Series:
MCF
Package/Case:
UM-1
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Frequency - Center:
21.4 MHz
Impedance:
1.5 kOhms
Insertion Loss:
2dB
Bandwidth:
15 kHz
Ripple:
1dB
Number of Poles:
4
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Height (Max):
0.315" (8.00mm)