Panasonic Electronic Components ECQ-UAAF474KA
Part No.:
ECQ-UAAF474KA
Datasheet:
ECQ-UAAF474KA.pdf
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 275VAC RAD
Shipping
ECQ-UAAF474KA Specifications
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
275V
Voltage Rating - DC:
Dielectric Material:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension:
1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max):
0.610" (15.50mm)
Lead Spacing:
0.886" (22.50mm)