Panasonic Electronic Components ECQ-E6224KF
Part No.:
ECQ-E6224KF
Datasheet:
ECQ-E6224KF.pdf
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
Shipping
ECQ-E6224KF Specifications
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.728" L x 0.354" W (18.50mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.689" (17.50mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)