Panasonic Electronic Components ECQ-E4684KF
Part No.:
ECQ-E4684KF
Datasheet:
ECQ-E4684KF.pdf
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC RAD
Shipping
ECQ-E4684KF Specifications
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
400V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.689" (17.50mm)
Lead Spacing:
0.886" (22.50mm)