Panasonic Electronic Components ECQ-E4334KF
Part No.:
ECQ-E4334KF
Datasheet:
ECQ-E4334KF.pdf
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC RAD
Shipping
ECQ-E4334KF Specifications
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
400V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.728" L x 0.276" W (18.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.626" (15.90mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)