Panasonic Electronic Components ECQ-E4223KF
Part No.:
ECQ-E4223KF
Datasheet:
ECQ-E4223KF.pdf
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD
Shipping
ECQ-E4223KF Specifications
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
400V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.406" L x 0.189" W (10.30mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.331" (8.40mm)
Termination:
PC Pins
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)