Panasonic Electronic Components ECQ-E4105KF
Part No.:
ECQ-E4105KF
Datasheet:
ECQ-E4105KF.pdf
Description:
CAP FILM 1UF 10% 400VDC RADIAL
Shipping
ECQ-E4105KF Specifications
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
400V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max):
0.748" (19.00mm)
Lead Spacing:
0.886" (22.50mm)