Panasonic Electronic Components ECQ-E2W474KH
Part No.:
ECQ-E2W474KH
Datasheet:
ECQ-E2W474KH.pdf
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 450VDC RAD
Shipping
ECQ-E2W474KH Specifications
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
450V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.500" L x 0.303" W (12.70mm x 7.70mm)
Height - Seated (Max):
0.669" (17.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)