Panasonic Electronic Components ECQ-E2395KB
Part No.:
ECQ-E2395KB
Datasheet:
ECQ-E2395KB.pdf
Description:
CAP FILM 3.9UF 10% 250VDC RADIAL
Shipping
ECQ-E2395KB Specifications
Capacitance:
3.9 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
250V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.819" L x 0.425" W (20.80mm x 10.80mm)
Height - Seated (Max):
0.819" (20.80mm)
Lead Spacing:
0.689" (17.50mm)