Panasonic Electronic Components ECQ-E2224KF
Part No.:
ECQ-E2224KF
Datasheet:
ECQ-E2224KF.pdf
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD
Shipping
ECQ-E2224KF Specifications
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
250V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.472" L x 0.217" W (12.00mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.453" (11.50mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)