Panasonic Electronic Components ECQE10332P30
Part No.:
ECQE10332P30
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ECQE10332P30.pdf
Description:
CAP FILM
Shipping
ECQE10332P30 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Package/Case:
Radial
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
Dielectric Material:
Polyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C