Panasonic Electronic Components ECH-U1H562GX5
Part No.:
ECH-U1H562GX5
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ECH-U1H562GX5.pdf
Description:
CAP FILM 5600PF 2% 50VDC 1206
Shipping
ECH-U1H562GX5 Specifications
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±2%
Voltage Rating - AC:
30V
Voltage Rating - DC:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)