Panasonic Electronic Components ECH-U1H333JB5
Part No.:
ECH-U1H333JB5
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ECH-U1H333JB5.pdf
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 50VDC 1210
Shipping
ECH-U1H333JB5 Specifications
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
30V
Voltage Rating - DC:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)