Panasonic Electronic Components ECH-U1H222JB5
Part No.:
ECH-U1H222JB5
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ECH-U1H222JB5.pdf
Description:
CAP FILM 2200PF 5% 50VDC 0805
Shipping
ECH-U1H222JB5 Specifications
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
30V
Voltage Rating - DC:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)