Panasonic Electronic Components ECH-U1C222JX5
Part No.:
ECH-U1C222JX5
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ECH-U1C222JX5.pdf
Description:
CAP FILM 2200PF 5% 16VDC 0603
Shipping
ECH-U1C222JX5 Specifications
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
11V
Voltage Rating - DC:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.85mm)