Pulse Electronics DPC-34-125B22
Part No.:
DPC-34-125B22
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Power Transformers
Package:
Datasheet:
DPC-34-125B22.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 4.4VA TH
Shipping
DPC-34-125B22 Specifications
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
PC Plug-In
Product Status:
Obsolete
Type:
Laminated Core
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
Parallel 17V, Series 34V
Current - Output (Max):
Parallel 250mA, Series 125mA
Primary Winding(s):
Dual
Secondary Winding(s):
Dual
Center Tap:
No
Power - Max:
4.4VA
Mounting Type:
Through Hole
Termination Style:
PC Pin
Size / Dimension:
41.28mm L x 31.75mm W
Height - Seated (Max):
34.93mm