Pulse Electronics DPC-24-35B57
Part No.:
DPC-24-35B57
Datasheet:
DPC-24-35B57.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 1VA TH
Shipping
DPC-24-35B57 Specifications
Product Status:
Active
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
Parallel 12V, Series 24V
Current - Output (Max):
Parallel 70mA, Series 35mA
Power - Max:
1VA
Size / Dimension:
25.40mm L x 34.93mm W
Height - Seated (Max):
21.08mm