Pulse Electronics DPC-24-180B18
Part No.:
DPC-24-180B18
Datasheet:
DPC-24-180B18.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 4.4VA TH
Shipping
DPC-24-180B18 Specifications
Product Status:
Active
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
Parallel 12V, Series 24V
Current - Output (Max):
Parallel 360mA, Series 180mA
Power - Max:
4.4VA
Size / Dimension:
41.28mm L x 31.75mm W
Height - Seated (Max):
34.93mm