Pulse Electronics DP241-8-28A56
Part No.:
DP241-8-28A56
Datasheet:
DP241-8-28A56.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 100VA CHAS MT
Shipping
DP241-8-28A56 Specifications
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
28V
Current - Output (Max):
3.6A
Power - Max:
100VA
Size / Dimension:
102.36mm L x 65.02mm W
Height - Seated (Max):
57.15mm