Pulse Electronics DP241-7-48A48
Part No.:
DP241-7-48A48
Datasheet:
DP241-7-48A48.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 56VA CHAS MT
Shipping
DP241-7-48A48 Specifications
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
48V
Current - Output (Max):
1.2A
Power - Max:
56VA
Size / Dimension:
93.73mm L x 57.15mm W
Height - Seated (Max):
45.97mm