Pulse Electronics DP241-6-20A34
Part No.:
DP241-6-20A34
Datasheet:
DP241-6-20A34.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 30VA CHAS MT
Shipping
DP241-6-20A34 Specifications
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
20V
Current - Output (Max):
1.5A
Power - Max:
30VA
Size / Dimension:
82.55mm L x 49.28mm W
Height - Seated (Max):
42.93mm