Pulse Electronics DP241-5-24A25
Part No.:
DP241-5-24A25
Datasheet:
DP241-5-24A25.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 12VA CHAS MT
Shipping
DP241-5-24A25 Specifications
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
24V
Current - Output (Max):
500mA
Power - Max:
12VA
Size / Dimension:
71.37mm L x 41.40mm W
Height - Seated (Max):
35.05mm