Pulse Electronics DP241-4-28A16
Part No.:
DP241-4-28A16
Datasheet:
DP241-4-28A16.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 6VA CHAS MT
Shipping
DP241-4-28A16 Specifications
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
28V
Current - Output (Max):
200mA
Power - Max:
6VA
Size / Dimension:
60.45mm L x 35.05mm W
Height - Seated (Max):
37.75mm