Pulse Electronics DP241-4-24A15
Part No.:
DP241-4-24A15
Datasheet:
DP241-4-24A15.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 6VA CHAS MT
Shipping
DP241-4-24A15 Specifications
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
24V
Current - Output (Max):
250mA
Power - Max:
6VA
Size / Dimension:
60.45mm L x 35.05mm W
Height - Seated (Max):
37.75mm