Delta Electronics DNK05S0A0R30NFA
Part No.:
DNK05S0A0R30NFA
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
DC DC Converters
Package:
13-SIP Module
Datasheet:
DNK05S0A0R30NFA.pdf
Description:
PWR Sup,Batt,Condit
Shipping
DNK05S0A0R30NFA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
Delphi DNK05
Package/Case:
13-SIP Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
0.8 ~ 3.63V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
30A
Power (Watts):
109 W
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
95%