ICP DAS USA INC DN-843VI-600V
Part No.:
DN-843VI-600V
Manufacturer:
ICP DAS USA INC
Category:
Current/Voltage Transducer Monitors
Package:
Datasheet:
DN-843VI-600V.pdf
Description:
3-CH 600 VDC VOLTAGE ATTEN W/ISO
Shipping
DN-843VI-600V Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ICP DAS USA INC
Series:
DN-843VI
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Voltage Transducer
Input Range:
±600V
Output:
±10V
Isolation:
3000VAC (Test)
Response Time:
Accuracy:
1%
Voltage - Supply:
10 ~ 24VDC
Mounting Type:
DIN Rail
Termination Style:
Operating Temperature:
-25°C ~ 75°C
Approval Agency:
CE, FCC
Reset All
Search Similar
Result:
DN-843VI-600V FAQ
1. How to order DN-843VI-600V on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the DN-843VI-600V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DN-843VI-600V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DN-843VI-600V.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
ISOBLOCK V-1C (1000V 10V)
ISOBLOCK V-1C (1000V 10V)
Verivolt LLC
ISOBLOCK V-1C (1500V 10V)
ISOBLOCK V-1C (1500V 10V)