ICP DAS USA INC DN-831I-100V-50A
Part No.:
DN-831I-100V-50A
Manufacturer:
ICP DAS USA INC
Category:
Current/Voltage Transducer Monitors
Package:
Datasheet:
DN-831I-100V-50A.pdf
Description:
1 CH 100V AC/DC& 50A ATTENUATOR
Shipping
DN-831I-100V-50A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ICP DAS USA INC
Series:
DN-831I-100V
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Current Transducer
Input Range:
±50A
Output:
±10V
Isolation:
2500V (Working)
Response Time:
Accuracy:
1%
Voltage - Supply:
10 ~ 30VDC
Mounting Type:
DIN Rail
Termination Style:
Operating Temperature:
-25°C ~ 75°C
Approval Agency:
CE, FCC
Reset All
Search Similar
Result:
DN-831I-100V-50A FAQ
1. How to order DN-831I-100V-50A on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the DN-831I-100V-50A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DN-831I-100V-50A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
ISOBLOCK V-1C (1000V 10V)
ISOBLOCK V-1C (1000V 10V)
Verivolt LLC
ISOBLOCK V-1C (1500V 10V)
ISOBLOCK V-1C (1500V 10V)