Laird Thermal Systems, Inc. DA-115-24-02-00-00
Part No.:
DA-115-24-02-00-00
Manufacturer:
Laird Thermal Systems, Inc.
Category:
Thermoelectric, Peltier Assemblies
Package:
Datasheet:
DA-115-24-02-00-00.pdf
Description:
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 113W
Shipping
DA-115-24-02-00-00 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Laird Thermal Systems, Inc.
Series:
PowerCool
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Heat Transfer Type:
Direct to Air
Power - Cooling:
113 W
Current:
5.8 A
Voltage:
24 V
Fan Location:
Warm Side
Power - Input:
139 W
Operating Temperature:
-10°C ~ 47°C
Weight:
6.4 lbs (2.9 kg)
Dimensions - Overall:
300mm L x 152mm W x 94mm H