European Thermodynamics Ltd AR-AR-070-24
Part No.:
AR-AR-070-24
Manufacturer:
European Thermodynamics Ltd
Category:
Thermoelectric, Peltier Assemblies
Package:
Datasheet:
AR-AR-070-24.pdf
Description:
TE ASSY,AA,70W,24VDC
Shipping
AR-AR-070-24 Specifications
Manufacturer:
European Thermodynamics Ltd
Series:
Adaptive
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Heat Transfer Type:
Air to Air
Power - Cooling:
57.2 W
Current:
4.8 A
Voltage:
24 V
Fan Location:
Cold Side / Warm Side
Power - Input:
88.8 W
Operating Temperature:
-10°C ~ 50°C
Weight:
Dimensions - Overall:
230mm L x 125.7mm W x 138.6mm H