KYOCERA AVX CTZ3E-40C-W1-PF
Part No.:
CTZ3E-40C-W1-PF
Datasheet:
CTZ3E-40C-W1-PF.pdf
Description:
CAP TRIMMER 4.5-40PF 25V SMD
Shipping
CTZ3E-40C-W1-PF Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance Range:
4.5 ~ 40pF
Voltage - Rated:
25 V
Q @ Freq:
300 @ 1MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C