KYOCERA AVX CTZ3E-30C-W1
Part No.:
CTZ3E-30C-W1
Datasheet:
CTZ3E-30C-W1.pdf
Description:
CAP TRIMMER 4.5-30PF 25V SMD
Shipping
CTZ3E-30C-W1 Specifications
Capacitance Range:
4.5 ~ 30pF
Voltage - Rated:
25 V
Q @ Freq:
300 @ 1MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C