KYOCERA AVX CTZ3E-10A-W5-PR
Part No.:
CTZ3E-10A-W5-PR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Trimmers, Variable Capacitors
Package:
Datasheet:
CTZ3E-10A-W5-PR.pdf
Description:
CAP TRIMMER 2.5-10PF 25V SMD
Shipping
CTZ3E-10A-W5-PR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
CTZ, Kyocera
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance Range:
2.5 ~ 10pF
Adjustment Type:
Top
Voltage - Rated:
25 V
Dielectric Material:
Ceramic
Q @ Freq:
300 @ 1MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C